X
Aby zapewnić najwyższy komfort użytkowania wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej. Sprawdź Politykę Prywatności.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Wartość:
Twój koszyk: Produktów (0)
Dołącz do nas na Facebboku
Nasz newsletter


Szczególnie polecamy



Kraków 2021


Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy

Gadka. W sześćdziesiąt języków dookoła Europy
Dorren Gaston
Kraków 2021


Irak. Piekło w raju

Irak. Piekło w raju
Smoleński Paweł
Sękowa 2021


Sekretne życie mózgu nastolatka

Sekretne życie mózgu nastolatka
Blackemore Sarah-Jayne
Maksymowicz-Hamann Jowita
Warszawa 2021


Gierek i jego czerwony dwór

Gierek i jego czerwony dwór
Kienzler Iwona
Warszawa 2021


Podpis w komórce

Podpis w komórce
Meyer Stephen C.
Warszawa 2021

Sztuka odpoczynku

Sztuka odpoczynku
Hammond Claudia
Smoleńska Elżbieta
Warszawa 2021

Pokaz

29.90 zł

Rabat: 15.00 zł
Cena katalogowa: 44.90 zł
Dodaj do koszyka



Dostępne od: do 48h

Poleć znajomym

KSIĄŻKA

Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów starożytnych

Vallejo Irene
Wydawca: Sonia Draga
Rok wydania: 2021
Wydanie: 1
Miejsce wydania: Katowice
Stron: 532
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: twarda
ISBN: 9788382301946

Opis:

Dla czytelników Yuvala Noaha Harariego oraz Mary Beard! Doskonale napisana! Jestem absolutnie pewien, że ten esej będzie czytany nawet wtedy, gdy dzisiejsi czytelnicy będą wieść już zupełne inne życia. Mario Vargas Llosa Ta historia to prawdziwa opowieść o książkach i o ludziach, którzy chronili je przez prawie trzydzieści wieków. Książka – fascynujący wynalazek, który ułatwił słowom poruszanie się w czasie i przestrzeni. Ludzie uczyli się wytwarzać książki przez trzydzieści wieków. Powstawały one z dymu, kamienia, gliny, trzciny, jedwabiu, skóry i drewna. A ostatnio z plastiku i ze światła. Ta opowieść wiedzie przez pola bitewne Aleksandra, pałace Kleopatry oraz pierwsze znane księgarnie i warsztaty skrybów. To nić, która wiąże klasyków z niespokojnym światem współczesnych: Arystofanesa i procesy sądowe pisarzy ironistów, Safonę i kobiece głosy w literaturze, Tytusa Liwiusza i fenomen fanów, Seneka i postprawda… Jednak przede wszystkim, jest to niezwykła historia o tych, którzy na przestrzeni dziejów służyli księgom: o skrybach, iluminatorach, tłumaczach, mędrcach, szpiegach, buntownikach. Czytelnikach w wysokich górach i nad wzburzonym morzem. Ci zwykli ludzie, których imion zazwyczaj nie rejestruje historia – to oni są prawdziwymi bohaterami tego eseju.

Klienci, którzy kupili Nieskończoność w papirusie. Fascynujące … wybrali również:

Pieńkowska Elżbieta - Rodzina wobec seksualności dziecka z niepełnosprawnością intelektualną
-25%
+ do schowka
KSIĄŻKA
Pieńkowska Elżbieta
Wydawca: DIFIN
Rok wydania: 2021
Stron: 180
49.00 zł
36.99 zł
Dodaj do koszyka
Czepczor-Bernat Kamila - Otyłość dziecięca z perspektywy dzieci i rodziców. Aspekt behawioralny, emocjonalny, poznawczy
-25%
+ do schowka
KSIĄŻKA
Czepczor-Bernat Kamila
Wydawca: DIFIN
Rok wydania: 2021
Stron: 198
49.00 zł
36.99 zł
Dodaj do koszyka
Euan Angus Ashley, Joanna Grabarek - Geny
-38%
+ do schowka
KSIĄŻKA
Euan Angus Ashley, Joanna Grabarek
Wydawca: Filia
Rok wydania: 2021
Stron: 552
49.90 zł
30.94 zł
Dodaj do koszyka
Szczepaniak Jakub - Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki
-22%
+ do schowka
KSIĄŻKA
Szczepaniak Jakub
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania: 2021
Stron: 230
49.00 zł
38.46 zł
Dodaj do koszyka
 
1
|
2
|
3
 

Recenzje i oceny

Brak recenzji!

Dodaj swoją recenzję i ocenę

Twoja ocena:

Twój podpis:
Dodaj recenzję


Znajdujesz się w dziale Książki
Aktualnie oglądasz produkt Nieskończoność w papirusie. Fascynujące dzieje książki od czasów starożytnych - Vallejo Irene
W każdej chwili moźesz przejść do innych produktów z kategorii Nauki społeczne, humanistyczne, ekonomiczne » Historia. Archeologia
Zawsze możesz przejrzeć dział Nowości lub zobaczyć, co wkrótce ukaże się w naszej księgarni internetowej, czyli przejść do działu Zapowiedzi
tel/fax 81 537 65 10